Znajdź nas na Facebook!Spotkajmy się na Twitter!Odwiedź nasz kanał Youtube!

 

Newsletter

Odbierz RABAT 15%!
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach. Rabat dotyczy książek Wydawnictwa SQN oraz nie obowiązuje na książki ze znacznikiem "promocja".
Ten sklep ma zaufane opinie

Recenzje


Przegląd Końca Świata: Blackout


George Best. Najlepszy. Autobiografia
  Maciej Piasecki - Sportempooczach

 

Alkohol, kobiety, hazard. Kolejność nieprzypadkowa. Futbol był czymś pomiędzy – chciałoby się powiedzieć – wódką a zakąską. Ilość historii, w których na pierwszy miejscu były procenty, a na końcu największa miłość Besta – piłka nożna – woła o pomstę do nieba. W końcu sam futbolowy geniusz się o taką pomstę doprosił. Czytając „Najlepszego” można wypaść z niejednego zakrętu, na którym znalazł się główny bohater, narrator całej opowieści. Głównie ze względu na nadmierną prędkość wydarzeń..


Felix Baumgartner. Szturmując niebo

Sport
14.99
PLN
Felix Baumgartner. Szturmując niebo
Felix Baumgartner. Szturmując niebo 1 5
  • promocja
in_stock
Dostępność:
Dostępny (duża ilość)
Wysyłka:
24 h
Cena: 14,99 zł 19,99 zł
Cena netto: 14,28 zł
Cena detaliczna: 34,00 zł
szt


Felix Baumgartner.
Szturmując niebo 

„Czasami musisz wejść bardzo wysoko, żeby się przekonać, jak mały jesteś”.

 

Od zawsze uwielbiał wyzwania. Kiedy kupił pierwszy rower, nie mógł się zadowolić zwykłą przejażdżką – na swoim bmx-ie jeździł wyłącznie na tylnym kole. Jak wariat. Z czasem zaczął przed sobą stawiać coraz bardziej ryzykowne cele.

 

Nielegalny skok z najwyższego wówczas budynku na świecie w Kuala Lumpur. Próba oddana z pomnika Chrystusa Odkupiciela w Rio i kolejna przygoda, kiedy zdecydował się polecieć w głąb ciemnej jaskini Mamet w Chorwacji. Wszystko to było tylko preludium do największego z wyczynów: skoku z kosmosu, podczas którego przekroczył prędkość dźwięku i znalazł się na ustach całego świata. Felix Baumgartner – facet, dla którego nie ma rzeczy niemożliwych. Czego doświadczył, pędząc na oślep z wysokości blisko 39 kilometrów? Jak przez pięć lat przygotowywał się do Misji Stratos? Co go napędzało?

 

Historia człowieka, który nie marnuje ani sekundy swojego życia. Potężna dawka adrenaliny. Pozycja obowiązkowa dla każdego amatora mocnych wrażeń.


 

***


 

21 lipca 1969 roku Neil Armstrong, stając na powierzchni Księżyca, był pewien: „To jest mały krok człowieka, ale wielki skok dla ludzkości”. 14 października 2012 roku Felix Baumgartner dokonał rzeczy równie spektakularnej. Nie ulega wątpliwości – to był wielki skok człowieka, który skupił na sobie oczy ludzkości. Ta historia zaczyna się i kończy na Ziemi, ale sięga gwiazd.
Grzegorz Mikuła,
wydawca magazynu „Champion”

 

Kiedy usłyszałem o Baumgartnerze, pomyślałem, że to kolejny szaleniec. Później zrozumiałem, jak ciężko trzeba pracować, aby osiągnąć to co on. Po przeczytaniu tej książki wiem, ile jest w tym człowieku pasji i determinacji.
Łukasz Polański,
fan BASE jumpingu, siatkarz AZS Częstochowa

 

Zajrzyjmy w tryby mechanizmu sukcesu. Zobaczmy człowieka, który planuje i sumiennie realizuje swoje marzenia. Człowieka, który jak każdy z nas ma swoje mocniejsze i słabsze strony. Zapoznajmy się z unikatową lekcją życia, spisaną przez kogoś, kto balansuje na krawędzi śmierci. Najbardziej rozpoznawalny zawodnik marki Red Bull opisuje, jak dochodził do sukcesu, jak docierał do granic swoich możliwości. To nie tylko książka o spektakularnych wyczynach czy inspiracja dla poszukiwaczy przygód. To opowieść o tym, że za każdym sukcesem stoi człowiek, wraz ze swoją wrażliwością, siłą i słabościami.
Grzegorz „Iwan” Kucharczyk,
instruktor spadochronowy, www.skokiwhiszpanii.pl

 

Skok Baumgartnera był wielkim wydarzeniem. W sportach ekstremalnych można go porównać z lądowaniem na Księżycu. Warto przeczytać tę książkę, by przeżyć go jeszcze raz.
Dawid Muszyński,
redaktor naczelny magazynu „EGO”


 

***

 

 

FRAGMENT

 

Kombinezon pod ciśnieniem został już odłączony od wszystkich możliwych systemów kabli. W największym napięciu przesuwam się na fotelu ostatni kawałeczek naprzód. Odpinam pas bezpieczeństwa i niewiarygodnie dużym wysiłkiem przepycham 150-kilogramowe ciało przez mały otwór wyjściowy ku wrogiej człowiekowi nicości.

 

Po raz pierwszy widzę zakrzywienie Ziemi, a niebo nade mną jest nieprzyjaźnie czarne, ale jednocześnie przepiękne. W ciągu 15 sekund, gdy stoję na stopniach, staram się znaleźć optymalną pozycję. Jeszcze kilka centymetrów do przodu i jestem gotów. Wiem, że cały świat patrzy na mnie, a ja chciałbym, by mógł zobaczyć to, na co ja teraz patrzę. Przez radio mówię: „Czasami musisz wejść bardzo wysoko, żeby się przekonać, jak mały jesteś. I am going home now”. Salutuję, robię krok do przodu i spadam…


Opis wydania

Autor: Felix Baumgartner, Thomas Becker
Stron: 280 tekst (wyd. kolorowe)
Format: 140 x 205 mm
Okładka: Miękka
Rok wydania: 2015
ISBN 978-83-7924-341-9

Opinie o produkcie (1)

Recenzentka Książęk
10 sierpnia 2015

Autentyczna, inspirująca, pełna pasji i adrenaliny. Ukazuje prawdziwą walkę człowieka, który chciał spełnić swoje marzenie. To prawdziwa historia, napisana przez jej bohatera, czyli Feliksa Baumgartnera, skoczka i sportowca Red Bulla. Książka wiele uczy o sporcie, sile motywacji i tym, że nie wolno się poddawać. Napisana w bardzo przystępny sposób, dla znawców tematu, pasjonatów skoków ze spadochronu, jak i kompletnych laików, którzy nigdy dotąd nie interesowali się tego typu tematami. „Szturmując niebo” to przede wszystkim niezwykła historia, opowieść o Ikarze współczesności, kimś, kto nie bał się sięgnąć po swoje marzenia. http://recenzentkaksiazek.blog.pl/2015/08/10/szturmujac-niebo-felix-baumgartner-thomas-becker/


Sklep internetowy Shoper.pl