Znajdź nas na Facebook!Spotkajmy się na Twitter!Odwiedź nasz kanał Youtube!

 

Newsletter

Odbierz RABAT 15%!
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach. Rabat dotyczy książek Wydawnictwa SQN oraz nie obowiązuje na książki ze znacznikiem "promocja".
Ten sklep ma zaufane opinie

Recenzje


Przegląd Końca Świata: Blackout


George Best. Najlepszy. Autobiografia
  Maciej Piasecki - Sportempooczach

 

Alkohol, kobiety, hazard. Kolejność nieprzypadkowa. Futbol był czymś pomiędzy – chciałoby się powiedzieć – wódką a zakąską. Ilość historii, w których na pierwszy miejscu były procenty, a na końcu największa miłość Besta – piłka nożna – woła o pomstę do nieba. W końcu sam futbolowy geniusz się o taką pomstę doprosił. Czytając „Najlepszego” można wypaść z niejednego zakrętu, na którym znalazł się główny bohater, narrator całej opowieści. Głównie ze względu na nadmierną prędkość wydarzeń..


Kopalnie talentów

Poradniki
27.93
PLN
Kopalnie talentów
Kopalnie talentów 2 4.83
in_stock
Dostępność:
Dostępny (duża ilość)
Wysyłka:
24 h
Cena: 27,93 zł
Cena netto: 26,60 zł
Cena detaliczna: 39,90 zł
szt


 

Kopalnie talentów


 


Bo talent to dopiero początek

 

Dziesięć lat temu cały świat oszalał na punkcie Freddy’ego Adu, największego talentu w historii piłki nożnej. W tym samym czasie Robert Lewandowski uchodził za słabszego z dwójki młodych napastników Znicza Pruszków…

 

Dlaczego największe sukcesy odnoszą jednostki, na które nikt nie stawiał?  Jak to możliwe, że kolejne wydawnictwa odrzucały Harry’ego Pottera, a nauczyciel muzyki z Liverpoolu przegapił aż dwóch Beatlesów w jednej klasie?

 

Inspirujący i unikalny przewodnik. Nie tylko dla polujących na prawdziwe diamenty menedżerów, headhunterów, trenerów i nauczycieli. Przede wszystkim dla tych, którzy chcą rozwijać wielki talent u siebie albo swojego dziecka.

 

***

To książka ważna dla Polaków. Inspiruje i napawa optymizmem. Autor pokazuje, że Kopalnia Talentów może powstać wszędzie. Dlaczego nie u nas? Możemy dokonywać wielkich rzeczy w każdej dyscyplinie sportu (i nie tylko). Jedno jest pewne: trzeba czytać, ciągle czytać. Najlepiej takie książki jak ta.
Piotr Rutkowski, Wiceprezes ds. sportu, KKS Lech Poznań

 

Świat biznesu ma u Rasmusa Ankersena wielki dług wdzięczności za jego dogłębną analizę tego, czego naprawdę potrzeba, aby zidentyfikować  i rozwijać talent.
Jorgen Vig Knudstorp, szef grupy LEGO...

 

Wciągająca, prowokująca, przekonująca.
The Herald

 

To nie teoria, ale konkretne narzędzia, które sprawdzają się w realnym świecie. Rasmus jest fantastycznym coachem.
Casper Stylsvig, Global Sponsorship Director, Manchester United

 

Przez Rasmusa przemawia wielkie doświadczenie w odkrywaniu unikalnej wiedzy, którą później można łatwo się podzielić i wykorzystać w realnym życiu.
Ben Roberts, Global Talent Director, Saatchi & Saatchi

 

Rasmus jest fascynującą osobą, prawdziwym znawcą problematyki osiągania najlepszych rezultatów zarówno przez jednostki, jak i przez zespoły. To, o czym mówi, nie jest teorią – jego wnioski wynikają z dogłębnej obserwacji rzeczywistości. 
Sir Clive Woodward, Trener reprezentacji Anglii w rugby – mistrzów świata

 

***

 

Zdecydowałem się rzucić pracę, a ostatnie pieniądze wydałem na sześć biletów lotniczych. W ciągu kolejnych siedmiu miesięcy odwiedzałem i trenowałem w sześciu
Kopalniach Talentów – geograficznie wytyczonych miejscach, które, niczym sprawne fabryki, produkują mistrzów na pęczki.
Odwiedziłem następujące lokalizacje:
Bekoji, wioskę w Etopii, w której wychowują się najlepsi średniodystansowi biegacze.
Koreę Południową, z której pochodzi aż 35% czołowych golfistek świata.
Stolicę Jamajki, Kingston. Istniejący tam klub lekkoatletyczny znany jest ze świetnego szkolenia sprinterów.
Rosję, która przez wiele lat nie istniała na mapie kobiecego tenisa, a dziś pochodzi z niej 25% zawodniczek z czołowej czterdziestki rankingu pań.
Iten, wioskę w Kenii, z której wywodzą się najlepsi
długodystansowi biegacze.
Brazylię, z której pochodzi niezwykła liczba najlepszych piłkarzy świata.
W tej książce opowiem Wam o tych Kopalniach i niezwykłych ludziach, jakich w nich spotkałem. Pozwólcie mi być Waszym przewodnikiem tej wyprawy, która ma rozwikłać zagadkę niezwykłych osiągnięć.

 

Rasmus Ankersen jest byłym profesjonalnym piłkarzem, obecnie autorem książkowych bestsellerów, mówcą motywacyjnym specjalizującym się w rozwijaniu ludzkiego potencjału, a także zaufanym doradcą biznesmenów i sportowców z całego świata. W wieku 22 lat napisał pierwszą książkę The DNA of a Winner. Zaledwie rok później ukazała się jego druga pozycja, Leader DNA. Przez pięć lat tytuł ten był najlepiej sprzedającą się w Danii książką o przywództwie. W swojej ojczyźnie Rasmus został także laureatem prestiżowej nagrody pisma „Berlingske Business Magazine”. Określono go mianem jednego z trzech największych duńskich talentów biznesowych, a premier zaprosił go do współpracy nad swoją nową książką The Danish Dream.


Opis wydania

Autor: Rasmus Ankersen
Stron: 280
Format: 140 x 205 mm
Okładka: Twarda
Rok wydania: 2014
ISBN 978-83-7924-263-4

Opinie o produkcie (2)

Sebastian Tymczyszyn
23 stycznia 2015

„Kopalnie talentów” to bardzo rewolucyjne dzieło, rozwiewa wszelkie wątpliwości na temat szkolenia przyszłych championów. Rasmus Ankersen włożył dużo wysiłku w zdobycie, przygotowanie i opracowanie tego jakże cennego materiału. Uważam tą książkę za pozycję obowiązkową na liscię każdego trenera, menadżera czy szefa, ale również rodziców chcących zapewnić świtlaną przyszłość swoim pociechom. Wiele się nauczyłem studiując techniki siedmiu „kopalni” i ich „ojców chrzestnych”, mam nadzieję że zrobię z tej wiedzy jak najlepszy użytek. Choć niektóre sprawy mogly wydawać się oczywiste, było konieczne żeby ktoś z autorytetem to jasno wytłumaczył. Teraz widzę, że granicę które nam przeszkadzają w większości przypadków są wyimaginowane lub proste do obejścia. Choć raczej nie pobiję rekordu olimpijskiego ani nie zagram w Premier League nadal mogę się rozwijać i szlifować swoje umiejętności. Głęboki ukłon dla autora za otworzenie mi oczu :)


Natalia Płatosz
9 listopada 2015

Sukces odniesie ten, kto mocniej tego pragnie. Ramsus Ankersen zabiera nas w niezwykły świat. Zabiera nas do świata sześciu "kopalni talentów", dzięki który poznajemy sekret sukcesu. Przeczytałam tę książkę / ten poradnik / to wysypisko wiedzy już dość dawno, ale dopiero teraz zebrałam się do spisania moich spostrzeżeń oraz odczuć. Choć o odczuciach nie będzie tu dużo mowy, gdyż w czasie tej krótkiej lektury (książkę przeczytałam w niespełna trzy godziny) jedyne emocje, które odczuwałam to podziw dla opisywanych w niej ludzi. Są to przecież ludzie, którzy pokonują samych siebie, a mało kto jest do tego zdolny. Autor odwiedza sześć różnych zakątków świata, z których pochodzą wybitni sportowcy, ale także wybitni trenerzy, którzy są Ojcami Chrzestnymi sukcesu. Gdyż to właśnie trenerzy i rodzice są głównym motorem, który obok samodyscypliny i perspektywy lepszego życia zmusza ludzi do wysiłku. Wysiłku ponad ludzką miarę, katorżniczych treningów w nie zawsze dogodnych warunkach oraz do pracy nad samym sobą i walki z własnym "JA". To właśnie te wszystkie czynniki sprawiają, ze ludzie odnoszą tak ogromny sukces oraz zdobywają nagrody, które w innych warunkach byłyby dla nich niedostępne. Bo kto by się spodziewał, że chłopcy z ubogich slamsów Brazylii zostaną najlepszymi piłkarzami świata albo golfistki z Korei Południowej będą stanowiły 35% najlepszych sportsmenek tej dyscypliny na świecie. Może się wydawać, że podróże i badania Duńczyka nie przydadzą się nikomu prócz trenerów czy selekcjonerów narodowych reprezentacji. Jest jednak inaczej. Wiedza jaką wycisnęłam z tej książki przydaje mi się na co dzień. Każdy z nas ma momenty, w których traci zupełnie nadzieje. Ja wtedy przypominam sobie , że "Jeśli (...) głęboko w środku masz pragnienie pokonania przeciwności, ograniczenia nie zniszczą twoich marzeń, ale zainspirują cie do szukania niekonwencjonalnych rozwiązań.". Mi pomaga. Radzę zapamiętać to zdanie i przywoływać w momencie załamania lub braku sił. Oczywiście nie tylko takim skomplikowanym przypadkom jak ja książka ta się przyda. Z całego serca polecam ją ludziom pragnącym uwierzyć w siebie, takim, którzy potrzebują kopa do działania albo nadziei, że sukces się pojawi, ale trzeba jeszcze trochę czasu. Jest to również kompendium wiedzy dla menadżerów, biznesmenów, PR-owców czy szefów. Nie będzie to czas wykorzystany bez zysku. Zyskiem tym będzie wiedza, która pomoże walczyć i wydobyć swój talent, wyolbrzymić go. Zapraszam do siebie: https://nataliaplatosz.wordpress.com/2015/11/09/sukces-odniesie-ten-kto-mocniej-tego-pragnie/


Sklep internetowy Shoper.pl