Brak produktów
- Humor i absurd w najlepszym wydaniu – od pierwszej do ostatniej strony;
- Powrót do uwielbianego przez czytelników uniwersum nienormatywnych;
- Błyskotliwe dialogi i sytuacyjny komizm, który rozbawi nawet w ponury dzień;
- Idealna lektura dla fanów urban fantasy, którzy chcą się oderwać od poważnych, mrocznych opowieści;
- Pełna przygód i akcji fabuła, w której nigdy nie wiadomo, co wyskoczy zza rogu – wilk, wampir czy… główka kapusty.
Po tej książce już nigdy nie spojrzysz na czosnek tak samo!
Nauka życia w świetle nocy już za Aśką. Pora na absurdalne przygody czające się na nienormatywnych w cieniu dnia.
Mysza nie ma łatwej egzystencji pośmiertnej. Czupakabra co rusz podrzuca jej osierocone wampiry, a te przejawiają wielki talent do wpadania w tarapaty. Albo na wilki.
Zazwyczaj stado przystojnych wilkołaków to pewny materiał na soczyste romantasy, w tym wypadku szykuje się jednak istny, choć arcyzabawny horror. Nie zabraknie w nim fruwających główek kapusty, niekonwencjonalnej terapii Piotra Strzeleckiego, pilnej interwencji Sabiny Piechoty, a nawet jegomości, którzy pogoniliby kota samemu Draculi.
A że Wefcia nagotuje wam do lektury masę pyszności, bo o inwentarz ludzki trzeba dbać, przygotujcie się na prawdziwą ucztę! Z dużą ilością sosu czosnkowego na ścianach i podłodze.
Po tym, co wydarzyło się W świetle nocy, Mysza powinna mieć chwilę spokoju. Ale nie w świecie Mileny Wójtowicz!
Wampiry dopiero się rozkręcają, a na scenę wkraczają wilkołaki – przystojne, zadziorne i kompletnie nieprzystosowane do pokojowej koegzystencji. Dodajmy do tego Pana Jose Eduardo, czupakabrę o złotym sercu (i dość wątpliwych metodach opiekuńczych), Sabinę Piechotę w trybie ratunkowym oraz Piotra Strzeleckiego z terapią, o której lepiej nie opowiadać na forum publicznym… i już wiadomo, że szykuje się jazda bez trzymanki.
„W cieniu dnia” to powrót do uniwersum nienormatywnych – pełen humoru, absurdalnych sytuacji i błyskotliwych dialogów. Milena Wójtowicz ponownie udowadnia, że urban fantasy może być zarówno prześmieszne, jak i klimatyczne. Jeśli kochasz połączenie komedii i fantastyki, lubisz czytać o potworach, które są bardziej ludzkie niż niejeden człowiek, i nie boisz się odrobiny czosnku na ścianach… ta książka jest dla Ciebie.
Przygotuj się na schematy postawione na głowie, nietypowe porwania, wilkołaki oraz ucztę, której nie powstydziłby się żaden nocny drapieżnik. Smacznego – i uważaj na sos czosnkowy!
Myśleliście, że wrocławskie wampiry są zabawne? To nie poznaliście jeszcze miejscowych wilkołaków. "W cieniu dnia" znajdziecie masę humoru, absurdalnych sytuacji, schematów z paranormal romance postawionych na głowie, kilka mniej lub bardziej przypadkowych porwań oraz odrobinę kimchi. Polecam wszystkim fanom urban fantasy, którzy lubią pośmiać się przy lekturze.
Magdalena Kubasiewicz, pisarka
Ach ta Milena Wójtowicz... Jak zawsze w formie! Bawi od pierwszych stron. A im głębiej w las (lub miasto) tym jest lepiej. Kolejny tom jej uniwersum o nienormatywnych to historia której każdy potrzebował, ale o tym nie wiedział. Oto bowiem macie przed sobą zderzenie światów wampirów i wilkołaków (uwaga: nie zbokołaków!) jakiego nie było od czasu "Zmierzchu". Tylko tym razem jest więcej śmiechu, a mniej błyszczenia się... Chociaż wilcy dalej są hot! I Czupakabry! W sumie to jeden, niepowtarzalny czupakabra: Pan Jose Eduardo - niezmiennie bohater stworzony do kochania! A i jeśli myślicie, że macie źle w życiu to pomyślcie, że wśród wampirów bezrobocie i odsetek zgonów od czosnku jest zdecydowanie wyższy niż wśród ludzi! Więc pracujcie, zajadajcie czosnek i czytajcie książki Mileny Wójtowicz z radością!
Paweł Truskolaski,
@to_ten_truskolaski
Czujecie to? Lekki swąd mokrego psa, aromat bojowego kimchi, od którego kręci w nosie, niezbyt subtelna nuta czosnku... Tak, Aśka Myszkowska powraca, a z nią wampiryczne mediacje, całkiem przyziemne poszukiwanie pracy i próby zażegnania odwiecznego konfliktu międzygatunkowego. Nikt przecież nie mówił, że bycie wampirem jest proste! Uważajcie jednak – gwarantowane, że zaczniecie szczerzyć kły w czasie lektury, a wtedy może nawiedzić Was Sabinka z zestawem kwestionariuszy pod pachą!
Ewa Cat Mędrzecka,
youtube.com/catvloguje
Kadrowa, behapówka, pisarka, niegdyś także tłumaczka literatury. Lubi rozśmieszać ludzi. Autorka wielu powieści (Z tobą będzie inaczej, Tobie się uda, Podatek, Wrota, Wrota 2, Post Scriptum, Vice Versa, Zaplanuj sobie śmierć, W świetle nocy) i kilkudziesięciu opowiadań (m.in. zbiór Załatwiaczka). Najczęściej uprawiane gatunki literackie: komedie kryminalne i urban fantasy. Należy do Hardej Hordy, grupy zrzeszającej kilkanaście pisarek fantastyki. Prywatnie żona jednego męża i pani jednego psa oraz siedemdziesięciu pięciu smoków.
| Tytuł polskiego wydania: | W cieniu dnia |
| Tytuł oryginału: | W cieniu dnia |
| Autor książki: | Milena Wójtowicz |
| ISBN: | 9788383309460 |
| Data wydania: | 17 września 2025 |
| Format: | 140 x 205 mm |
| Liczba stron: | 304 |
| Okładka | Miękka |
| Produkt: | Książka papierowa |