Niewidzialni mordercy Dżuma, ospa, cholera

Autor: Anna Trojanowska

Wydawca: RM

Czas wysyłki: do 7 dni roboczych

Price: 32,24 zł
(Brutto)
Zdobądź 3 pkt w programie Labotiga Team = 0,60 zł
Dowiedz się więcej o programie Labotiga Team

W dawnych czasach czwarty jeździec Apokalipsy nierzadko przybierał postać moru i roztaczał swoją władzę nad ziemią, by nękać ludzi i prowadzić ich w Otchłań krainę zmarłych.

Mór w Polsce. Mór w całej Europie. Powietrze morowe w Polsce i na Rusi. Takie hasła bardzo często pojawiały się w starych kronikach, aktach miejskich i klasztornych. Informacje o zarazach przekazywano z ust do ust, przepisywano z księgi do księgi, dodając coś lub ujmując.

Budząca strach cholera, napawająca lękiem dżuma, odrażający trąd, dziesiątkująca ludność ospa prawdziwa, tajemnicze gorączki krwotoczne z serca Afryki to tylko niektóre przykłady chorób wywołujących epidemie. Jak sobie z nimi radzono? Co je powodowało? Jakie wierzenia, mity i teorie spiskowe narastały wokół pandemii? Jakie skutki przynosiła każda epidemia? Właśnie tego się dowiecie oto mroczna historia epidemii.

Książka ukazała się pierwszy raz w 2021 roku pod tytułem Epidemie. Krótka historia. Obecne wydanie zostało zmodyfikowane i uaktualnione.

Anna Trojanowska autorka książek na temat historii leków naturalnych grzybów leczniczych i surowców pochodzenia zwierzęcego oraz artykułów dotyczących lecznictwa ludowego, historii leków naturalnych, dawnych zasad żywienia i diet więziennych. Jej hobby to czytanie i pisanie książek oraz wędrówki po lasach, łąkach i nad Wisłą.

Marka
Wysyłka do 7 dni roboczych
Indeks 661942
Autor Anna Trojanowska
ISBN 9788381519199
Rok wydania Rok wydania: 2024, oprawa: broszurowa
Wydawnictwo RM
Data premiery 2024-11-04
Oprawa broszurowa
Ilość stron 352
Cena detaliczna netto 47.61
Cena detaliczna brutto 49.99
Format 210x140 mm

baner punkty lb.jpg

labotiga-nowa-baner-karta-produktu-promocja.jpg

Ładowanie...
Powrót do góry