Gruzja. Zrozumieć krainę, gdzie urodził się Stalin

Autor: Krzysztof Brożek

Wydawca: Pascal

Czas wysyłki: do 7 dni roboczych

Price: 43,12 zł
(Brutto)
Zdobądź 4 pkt w programie Labotiga Team = 0,80 zł
Dowiedz się więcej o programie Labotiga Team

Ta książka pozwala poznać gruzińską duszę, zobaczyć Gruzję z bliska. Prawdziwie. Sercem.

Krzysztof Brożek proponuje nam nie tylko podróż w przestrzeni, ale również w czasie. Poznamy historię i kulturę Gruzji od jej powstania aż po współczesność. Zobaczymy zaskakująco różne oblicza tego kraju.

W Gori odwiedzimy Muzeum Stalina, które nie zmieniło się od czasów ZSRR.Porozmawiamy też z uchodźcami z Abchazji i Osetii Południowej.

W Batumi zajrzymy do zakładu szewskiego, który prowadzi wielbiciel polskiego kina. Przekonamy się, których polskich piosenkarzy kochają Gruzini i dlaczego wciąż pamiętają Lecha Kaczyńskiego.

W Tbilisi poznamy ludzi protestujących przeciwko działaniom antyzachodnich polityków. Spróbujemy również zrozumieć, dlaczego obywatele kraju położonego między dawnymi mocarstwami - Persją, Turcją i Rusią - na każdym kroku podkreślają swoją przynależność do Europy.

Wybierzemy się też na wycieczkę po winnicach leżącej na południu Kachetii. Skosztujemy wina z tradycyjnych ceramicznych amfor na stałe zakopanych w ziemi oraz wysłuchamy przemówienia tamady podczas tradycyjnej uczty. Spróbujemy chaczapuri, adżapsandali oraz sosów: tkemali i adżika.

Jedna wizyta w Gruzji nie wystarczy, żeby w pełni ją zrozumieć. To pewne!

Marka
Wysyłka do 7 dni roboczych
Indeks 718951
Autor Krzysztof Brożek
ISBN 9788383174969
Rok wydania Rok wydania: 2025, oprawa: broszurowa
Wydawnictwo Pascal
Data premiery 2025-08-13
Oprawa broszurowa
Ilość stron 320
Cena detaliczna netto 71.42
Cena detaliczna brutto 74.99
Format 215x158 mm

baner punkty lb.jpg

labotiga-nowa-baner-karta-produktu-promocja.jpg

Ładowanie...
Powrót do góry