Darmowa Dostawa dla SQN Originals w newsletterze. Zapisz się >> Kupuj i oszczędzaj. Sprawdź >>Logowanie
Brak produktów
LABOTIGA TEAM: DARMOWA DOSTAWA SQN ORIGINALS Z ORLEN PACZKĄ :-)
SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY >>
Inspirujący przewodnik jednego z najlepszych piłkarskich menedżerów w historii!
Jak prowadzić zespół do wielkich sukcesów i utrzymać go na szczycie przez lata?
Sir Alex Ferguson jest jednym z niewielu liderów, którzy naprawdę wiedzą, jak tego dokonać. W ciągu 38 lat kariery menedżerskiej sięgnął po zdumiewającą liczbę 49 trofeów i pomógł Manchesterowi United stać się jedną z największych światowych marek.
W tej inspirującej książce zdradza sekrety swojego warsztatu i opowiada o umiejętnościach, które cenił i ceni najwyżej: jako piłkarz, trener, człowiek, LIDER. Skupia się na wartościach nieodłącznie kojarzonych z jego stylem zarządzania: dyscyplinie, kontroli, pracy zespołowej i motywacji. Porusza także tematy mniej oczywiste, choć równie istotne w drodze do sukcesu: wyznaczanie zadań, analizę informacji i radzenie sobie z porażką.
Być liderem powstała we współpracy z inwestorem sir Michaelem Moritzem, długoletnim przyjacielem sir Alexa. To książka napisana szczerze, mądrze i z humorem, pełna ciekawych spostrzeżeń poczynionych dzięki pracy z najlepszymi piłkarzami: Cristiano Ronaldo, Davidem Beckhamem czy Erikiem Cantoną. Przedstawiane w niej osobiste historie koncentrują się wprawdzie na futbolu, ale adresatem publikacji może być każdy – niezależnie od tego, czy rozwijasz własny biznes, jesteś nauczycielem, czy pracujesz w małym zespole.
Abstrahując więc od tego, czy interesujesz się piłką nożną i chcesz poznać sekrety funkcjonowania Manchesteru United, czy wręcz odwrotnie - piłka w ogóle cię nie dotyczy, ale masz przywódcze ambicje, sięgnij po tę książkę.
To pozycja, która pomoże ci STAĆ SIĘ LEPSZYM LIDEREM.
Ferguson na niemal 400 stronach przedstawia niesamowite historie i obserwacje. Fani futbolu mogą jedynie narzekać, że książka kończy się zbyt szybko.
„Daily Express”Podwaliny sukcesu Manchesteru United położył Ferguson. Jego niemal patologiczna obsesja futbolu i wygrywania stała się studium przypadku w zakresie przywództwa.
Lionel Barber, „Financial Times”Być liderem jest o przywództwie, zarządzaniu i dążeniu do sukcesu. To fantastyczna książka, jedna z najlepszych pozycji tego rodzaju.
Marcus Berkmann, „Daily Mail”
BIOGRAM
Sir Michael Moritz urodził się w Cardiff, studiował na Oxfordzie i pod koniec lat 70. został dziennikarzem „Time’a”. Poznał wówczas młodego Steve’a Jobsa i napisał pierwszą książkę o Apple, jaka powstała: Małe królestwo. Prywatna historia komputera Apple (The Little Kingdom: The Private Story of Apple Computer). Był także współautorem książki biznesowej W drodze do upadku. Historia Chryslera (Going for Broke: The Chrysler Story), a w 1986 roku dołączył do firmy Sequoia Capital z Doliny Krzemowej.
Bliskie związki Seqoui z młodymi założycielami firm technologicznych zaowocowały udziałami w spółkach wartymi niemal 1,5 biliona dolarów – najwięcej ze wszystkich prywatnych firm inwestycyjnych na świecie. Zawarte są w tym inicjacyjne inwestycje w przedsiębiorstwa takie jak Apple i Cisco, a także w ostatnich latach w YouTube’a, Airbnb, Dropboxa i WhatsApp. Michael Moritz był członkiem zarządu Google’a, Yahoo!, PayPala i LinkedIn.
W 2012 roku został prezesem Sequoia Capital, a rok później doczekał się tytułu szlacheckiego. Filantropijna działalność jego rodziny obejmuje największy w Europie program stypendiów dla studentów z rodzin z małym dochodem. Jest synem uchodźców z nazistowskich Niemiec, mieszka w San Francisco z żoną Harriet Heyman.
—
Sir Alex Ferguson urodził się w 1941 roku w Govan w Szkocji. Jako bramkostrzelny środkowy napastnik pobił krajowy rekord transferowy, gdy przechodził do Glasgow Rangers. W 1974 roku rozpoczął karierę menedżerską w East Stirlingshire i St. Mirren, następnie zaś trafił do Aberdeen, z którym regularnie odnosił sukcesy na krajowym podwórku, przypieczętowując je zwycięstwem w finale Pucharu Zdobywców Pucharów nad Realem Madryt w 1983 roku, co przykuło uwagę szerszej publiczności.
W 1986 roku rozpoczął pracę w Manchesterze United. Z Czerwonymi Diabłami sięgnął po 38 trofeów, w tym pięć Pucharów Anglii, 13 tytułów mistrza Anglii i dwa zwycięstwa w Lidze Mistrzów. W 1999 roku sięgnął z Manchesterem po potrójną koronę i otrzymał tytuł szlachecki. Łącznie zdobył 49 trofeów, co czyni go najbardziej utytułowanym brytyjskim menedżerem w historii.
W 2013 roku sir Alex ogłosił przejście na emeryturę, ale nadal pełni w United rolę dyrektora, wykłada także na Harvard Business School na kursach dla kadr zarządzających.
Autor: | |
Tytuł polskiego wydania: | Alex Ferguson. Być liderem |
Tytuł oryginału: | Leading |
Autor książki: | Alex Ferguson, Michael Moritz |
ISBN: | 978-83-7924-740-0 |
Tłumaczenie: | Krzysztof Cieślik |
Format: | 145 x 205 mm |
Data wydania: | 23 listopada 2016 |
Liczba stron: | 352 tekst i 32 zdjęcia |
Okładka | Twarda |
Produkt: | Książka papierowa |
recenzja
Książka "Być liderem" powstała we współpracy z inwestorem, dziennikarzem, założycielem i prezesem firmy inwestycyjnej Sequoia Capital - Sir Mochaelem Moritzem, również przyjacielem Fergusona. Składają się na nią liczne rozmowy obu panów.
Nie da się ie zauważyć jakiej rewolucji w klubie dokonał Ferguson. Można to przyrównać nawet do Monarchi Absolutnej. Rządził bowiem wszystkim. Nie tylko sprawami boiskowymi, taktyką, treningami, transferami, ale także odpowiadał za listę płac, wydatki, tournee, negocjacje ze sponsorami czy reklamę. Przyszedł kiedy wartość klubu wynosiła około 20 milionów funtów. Gdy odchodził cena ta miała wysokość już prawie dwóch miliardów funtów.
Książka ta jest inna niż wszystkie dotychczasowo wydane, w tym autobiografia. Szkot opowiada o tym, czego się nauczył zarówno w życiu jak i w pracy. Ferguson podaje wiele wskazówek jak być liderem, jak osiągnąć sukces, radzi na co trzeba uważać, an co zwracać uwagę, przestrzega co robić, a czego unikać. Omawia i analizuje swoje błędy. Ma nadzieje, że pomysły i sugestie czytelnicy będą mogli wykorzystać na własny użytek.
Fergie opowiada także o swoim życiu dotychczasowym i przyszłym. O swoich planach i marzeniach. O tym, co zamierza robić po zakończeniu trenerskiej kariery.
Ciekawostki dotyczą także szatni i boisk. Poznamy listę piłkarzy, którzy mogli trafić na Old Trafford takich jak Drogba, Batistuta, Muller, Cech czy Varane. Jak wówczas wyglądałby United gdyby wszyscy ci piłkarze w nim występowali? Niestety odpowiedzi na to pytanie nie poznamy.
Pod koniec książki znajdziemy długi epilog, w którym współautor opowiada o sobie, firmach, a także Fergusonie, o ich spotkaniu, poznaniu się i pierwszej rozmowie na potrzeby tej książki w 2008 roku.
Lekturę kończą ciekawe dane i archiwalne materiały, które nigdy nie ujrzały świata dziennego. Do tych pierwszych można zaliczyć różne statystyki, sezon po sezonie opisane są zwycięstwa, porażki, gole i puchary. Znajdziemy listę wychowanków wprowadzonych do kładu przez Alexa i klasyfikacje piłkarzy podzieloną według narodowości. Do tych drugich zaś liczne listy, podziękowania, listę premii czy notatki.
Książka zdecydowanie godna polecenia każdemu "niezależnie od tego, czy prowadzi się własny biznes, czy pracuje się w fabryce. To pozycja, która pomoże ci stać się lepszym liderem."
Maciej Szymański